Type and press Enter.

Przewodnik po Paryżu

Historyk sztuki, członek Le Comité français d’histoire de l’art (Komitetu Historii Sztuki) skupiającego badaczy sztuki francuskiej. Członek Association des Historiens de l’Art. Specjalista od obrazu miasta w sztuce francuskiej i włoskiej.  Zakochany w malarstwie i Sztuce Dawnej licencjonowany polski przewodnik po Paryżu (guide-conférencier), który od prawie 30 lat opowiada o sztuce, historii i kulturze Francji uśmiechając się do swoich wspomnień.

Wjeżdżając po raz pierwszy do Paryża jako bardzo młody człowiek, nie miał pojęcia, co mija w drodze do Placu Concorde. Widział jedynie przedświąteczny Paryż, chłonął, podziwiał, oszołomiony wstrzymywał oddech.

Poznaliśmy się z Paryżem w grudniu 1993 roku, zakochaliśmy pierwszego dnia miłością szczeniacką, bezwarunkową i wzajemną, czemu wciąż dajemy wyraz. Dziś znamy się jak łyse konie. Po trzydziestu latach wciąż mamy na siebie ochotę.

Przewodnik Paryż – Oprowadzam po Paryżu – Luwrze, Muzeum Orsay, Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wersalu, zamkach w Dolinie Loary, Le Mont Saint-Michel. Sprawdź cennik.

Zapraszam. Poprowadzę. Tomek Jungowski