Type and press Enter.

Luwr, Wersal, Orsay – Bilety wstępu

Szanowni Państwo! Witryna nie jest formą blogu/informacji turystycznej. Prezentuje komercyjne usługi świadczone przez licencjonowanego przewodnika w Paryżu. Jeśli zarezerwowali już Państwo jedną z oferowanych przez przewodnika po Paryżu usług – chętnie podpowiem, jak kupić bilety do Luwru, Wersalu, kiedy płynąć w rejs po Sekwanie, gdzie wynająć hotel w Paryżu. Jeśli nie są Państwo moimi klientami – proszę mieć na uwadze, że będzie to usługa odpłatna.

Rejs po Sekwanie – Bilety

https://przewodnikparyz.pl/polski-przewodnik-po-paryzu-rejsy-po-sekwanie-bilety/

Wieża Eiffela – bilety

Jeśli nie ma dostępnych miejsc online – nie martw się. Postoisz chwilę w kolejce, ale bez problemu wejdziesz czy wjedziesz na wieżę kupując bilety na miejscu. https://www.toureiffel.paris/fr Rezerwujesz i kupujesz samodzielnie.

Paris Museum Pass (PMP)

W cenie większość paryskich muzeów + Wersal. Wybierz, przez ile dni chcesz korzystać z karty (48 h, 96 h, 144 h). Kartę możesz kupić wcześniej, jej ważność liczy się dopiero od pierwszego użycia. Pamiętaj, że nawet posiadając kartę PMP musisz zarezerwować online dzień i godzinę wejścia do Luwru i Wersalu. https://www.parismuseumpass.fr/ Rezerwujesz i kupujesz samodzielnie.

Louvre – bilety

Jeśli posiadasz kartę PMP – musisz bezpłatnie zarezerwować datę i godzinę zwiedzania (ilość miejsc jest ograniczona). https://www.ticketlouvre.fr/louvre/b2c/index.cfm/pmpevent/eventCode/PMP. Nie masz karty PMP – musisz kupić bilet online. https://www.ticketlouvre.fr/louvre/b2c/index.cfm/calendar/eventCode/MusWeb. Przewodnik bez dodatkowych opłat rezerwacyjnych może oprowadzać grupę maksymalnie 6 osobową. Tak, twoje dzieci to też osoby. Jeśli chcesz, żeby oprowadzić grupę od 7 do maksymalnie 25 osób – oprócz biletów lub kart PMP – musisz zarezerwować wejście grupowe (group reservation) i zapłacić 70 EUR. https://www.ticketlouvre.fr/louvre/b2c/index.cfm/calendar/eventCode/GA. Jeśli osób jest więcej – możesz wykupić dodatkową rezerwację dla następnej grupy 7-25 osób, którą równolegle poprowadzi inny przewodnik. Nie łamiemy regulaminów muzeów i przestrzegamy ilości osób w oprowadzanej grupie. Jeśli zwiedzasz Luwr ze mną lub współpracującymi przewodnikami – oczywiście, pomożemy ci to ogarnąć.

Wersal – bilety

JEŚLI ZWIEDZASZ PAŁAC Z PRZEWODNIKIEM – MUSISZ KUPIĆ BILET, KARTA PMP NIE WYSTARCZY. NIE KUPUJ SAM, MUSISZ MIEĆ SPECJALNY BILET Z REZERWACJĄ

Jeśli zwiedzasz sam i posiadasz kartę PMP – musisz bezpłatnie zarezerwować datę i godzinę zwiedzania (ilość miejsc jest ograniczona). https://billetterie.chateauversailles.fr/index-css5-chateauversailles-pg1.html. Uważaj! W sezonie (informacje znajdziesz na oficjalnej stronie Wersalu) karty PMP nie obejmują dodatkowych spektakli w ogrodach. Nie masz karty PMP – musisz kupić bilet online. Przewodnik bez dodatkowych opłat rezerwacyjnych może oprowadzać grupę maksymalnie 7 osobową. Tak, twoje dzieci to też osoby. Jeśli chcesz, żeby oprowadzić grupę od 8 do maksymalnie 30 osób – oprócz specjalnych biletów – musisz zarezerwować i opłacić wejście grupowe (group reservation). Jeśli osób jest więcej – możesz wykupić dodatkową rezerwację dla następnej grupy 8-30 osób, którą równolegle poprowadzi inny przewodnik. Nie łamiemy regulaminów muzeów i przestrzegamy ilości osób w oprowadzanej grupie.

Muzeum d’Orsay bilety

Jeśli zakupisz kartę PMP – nie rezerwujesz daty i godziny zwiedzania. Stajesz w kolejce, idzie sprawnie. Jeśli nie korzystasz z karty PMP – możesz kupić bilet online na określony dzień i godzinę lub stanąć w kolejce i kupić bilet w kasie. Pamiętaj! Przewodnik bez dodatkowych opłat może oprowadzać grupę maksymalnie 6 osobową. Tak, twoje dzieci to też osoby. Jeśli chcesz, żeby oprowadzić grupę od 7 do maksymalnie 25 osób – pomimo, że posiadasz kartę PMP – Muzeum pobierze opłatę 260 EUR/grupę. W cenie rezerwacji jest już bilet wstępu. Nie wolno nam oprowadzać w niedziele i święta.

Moulin Rouge bilety, Disneyland bilety

etc. – jeśli zaplanowałeś zwiedzanie ze mną – podam linki do stron, gdzie bez problemu zarezerwujesz bilety.